Najlepšou leteckou spoločnosťou sa stali Emirates

14.07.2016

Najlepšou leteckou spoločnosťou sa stali Emirates

Dovoľujeme si Vás informovať, že podľa Skytrax World Airline Awards sa absolútne najlepšou leteckou spoločnosťou na svete stali Emirates. Druhú priečku obsadil minuloročný víťaz - katarská spoločnosť Qatar Airways a tretiu Singapore Airlines.

TOP TEN AIRLINES OF 2016

1   Emirates
2   Qatar Airways
3   Singapore Airlines
4   Cathay Pacific
5   ANA All Nippon Airways
6   Etihad Airways
7   Turkish Airlines
8   EVA Air
9   Qantas Airways
10  Lufthansa 

V podkategórii najlepšia nízkonákladová letecká spoločnosť na svete zvíťazila rovnako ako v posledných 8 rokoch malajzijská Air Asia, na druhom mieste skončili kalifornské aerolinky Virgin America, na treťom európske Norwegian.

Prvú priečku podkategórie najlepšia letecká spoločnosť v Európe obsadili Turkish Airlines, nemecká Lufthansa sa umiestnila na 2. pozícií a Air France na treťom mieste.

Prieskum bol realizovaný on-line v priebehu augusta 2015 až mája 2016. Viac ako 280 leteckých spoločností bolo hodnotených 19,2 miliónmi cestujúcich z 104 krajín sveta, ktorí hodnotili 41 kritérií. Prieskum je založený na meraní spokojnosti zákazníkov a ich osobných skúsenostiach so službami aeroliniek, vrátane priebehu check-inu, rozsahu stravovania, komfortu na palube lietadla, čistoty lietadla i toaliet, kvality jedla a nápojov, služieb personálu a ich znalostí cudzích jazykov, teploty v lietadle, osvetlenia, pestrosti výberu časopisov a novín v lietadle, zábavy počas letu (počet obrazoviek, množstvo filmov a hudobných kanálov na výber), možnosť kúpy letenky atď.