Orbix

Rady na cestu


RADY NA CESTU

Nezabudnite!

Rekonfirmujte svoj spiatočný let – kontaktujte leteckú spoločnosť a potvrďte zarezervovaný let 72 hodín pred odletom späť.

Na čo si dať pozor pred odletom?

Platné cestovné doklady a vízum sú samozrejmosťou. A práve preto! Presvedčte sa, že je váš pas v poriadku, overte dĺžku jeho platnosti nevyhnutnú pre vstup do krajiny. Milé dámy, vydali ste sa a nebol čas na výmenu starého pasu? Meno na letenke musí byť zhodné s menom v pase. Overte si vízovú povinnosť nielen cieľovej, ale i tranzitnej krajiny (tranzitné vízum je často rovnako nevyhnutné).

Je možné nastúpiť na cestu v bode prestupu?

Nie je. Cestujúci je povinný dodržať podmienky tarifu – teda i prvý nástupný bod uvedený na letenke. Pokiaľ takto neučiní, letecká spoločnosť ihneď zruší zvyšné úseky cesty.

Odbavenie

Dostavte sa prosím na letisko minimálne dve hodiny pred odletom. Niektoré letecké spoločnosti však môžu byť pre odbavenie náročnejšie (napr. El Al vyžaduje až štyri hodiny pred odletom apod.). O doporučenej časovej rezerve vás budeme informovať pri vyzdvihnutí letenky. Jej dodržaním uľahčíte odbavenie sebe i pracovníkom leteckej spoločnosti.

Doporučujeme dodržovanie nasledujúcich opatrení:

  • elektronické zariadenie s vlastným energetickým zdrojom je nutné rozpojiť a zdroj ( batérie) uložiť do zapísanej batožiny (t.j. batožina uložená v batožinovom piestore lietadla), nie je možné brať do kabíny lietadla. Toto nariadenie sa týka i mobilných telefónov, fotoaparátov a kamier
  • nože akejkoľvek veľkosti a tvaru, bodné a sečné zbrane a nástroje nie sú akceptovateľné na palube lietadla
  • alkohol neznačkovaný (domáca výroba atď.) v akomkoľvek množstve nie je akceptovaný na palube lietadla
  • obmedziť počet kabínovej batožiny